İKLİM EYLEMİ

Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş., iklim değişikliği ile mücadelede sektöre liderlik yaparak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için sorumluluk taşıyoruz. İklimle ilişkili Risk ve Fırsatlarımızı biliyor ve stratejilerimizi buna göre belirliyoruz.

 

2030 ve  2050 Net Sıfır emisyonuna ulaşmak için yol haritamızı tamamlamış durumdayız. Karbon ayak izimizi düşürmek adına, operasyonlarımızda yenilenebilir enerji kullanımını yaygınlaştırıyor ve operasyonlarımızda verimlilik arttırıcı projeler geliştiriyoruz.

 

Enerji Verimliliği ve Karbon Ayak İzi Azaltımı

Enerji verimliliği projelerine ve Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak karbon ayak izimizi azaltıyoruz.

 

Döngüsel Ekonomi:

Endüstriyel simbiyoz uygulamalarımızla, üretim proseslerimizde oluşan atıklarımız farklı sektörlerde girdi malzeme olarak kullanılmaktadır.  Bu sayede atıklarımızı yeniden döngüye dahil ediyor ve ekonomiye katkı sağlıyoruz.

 

Çevre Dostu Teknolojiler ve İnovasyon:

Çevre dostu teknolojileri benimseyerek ve sürekli olarak yenilikçi çözümler uygulayarak proseslerimizi geliştiriyoruz. İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımızla daha verimli ve çevre dostu üretim yöntemleri geliştirmekteyiz.

Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş., iklim değişikliği ile mücadelede sektöre liderlik yaparak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için sorumluluk taşır. İklimle ilişkili Risk ve Fırsatlarımızı biliyor ve stratejilerimizi buna göre belirliyoruz.

2030 ve 2050 Net Sıfır emisyonuna ulaşmak için yol haritamızı tamamlamış durumdayız.

Karbon ayak izimizi düşürmek adına, operasyonlarımızda yenilenebilir enerji kullanımını genişletiyor ve operasyonlarımızda verimlilik arttırıcı projeler geliştiriyoruz.

Sürdürülebilir malzeme tedariki konusunda titizlikle çalışıyoruz. Gelecek nesiller için daha temiz bir çevre bırakma hedefiyle, çevresel sürdürülebilirlik projelerine yatırım yapmaya ve bu projeleri desteklemeye devam ediyoruz.

STRATEJİK LOKASYON

“YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜN VE HİZMETLER, ZAMANINDA TESLİMAT, VE KOLAYLIK“