Ekinciler Demir Çelik Haddehanesi inşaat çeliği üretiminde Monoblok sistemi, Thermex QST sistemi ve IR kamera çubuk sayma sistemlerinin bir arada bulunduğu Türkiye’de tek dünyada sayılı haddehanelerden biriyiz.

Kalite odağında müşteri taleplerini dikkate alarak özelleştirilmiş çözümler sunabilen, 8-50 mm arası ebatlarda depreme dayanıklı nervürlü inşaat çeliği üretmekteyiz.

HADDEHANE

Ekinciler Demir Çelik Haddehanesi deneyimli kadromuz ile teknolojiyi yakından takip eden, kaliteden ödün vermeden müşteri taleplerine mühendislik yaklaşımları ile özelleştirilmiş çözümler sunabilen yıllık 1 milyon ton inşaat çeliği üretim kapasitesine sahip bir haddehaneyiz. Geleneksel çoklu slit üretimine kıyasla Ekinciler Haddehanemizde MONOBLOK sistemi sayesinde üretilen her çubuğun boyutsal toleransı ile standardın izin verdiği minimuma yakın değerlerde üretim yapılabilmekteyiz. Bu sayede;

 

  • Aynı bağ ağırlığında daha fazla çubuk sayısı üretilebilmekte,

  • İnşaatlarda daha hafif yapılar elde edilebilmekte,

  • Daha az malzeme kullanıldığından dolayı karbon salınımlarını düşürerek çevre dostu üretim yapılabilmektedir.

 

Ekinciler Haddehanemizde bulunan Yürüyen Tabanlı tav fırınımızda homojen tavlama ve Thermex QST ısıl işlem sistemi sayesinde üretilen çubuğun her yerinde homojen sertlik ve süneklikte, bükülebilir ve kaynak edilebilir inşaat çeliği üretilebilmekteyiz.

 

Haddeleme öncesi tufal giderme sistemi malzeme yüzeyindeki hataları minimuma indirir ve daha kaliteli bir yüzey sağlar.

 

IR kameralı otomatik çubuk sayma sistemi, 6-18 metre aralığında istenilen çubuk boyunda her pakette müşterinin talep ettiği çubuk sayısını garantiler.

 

Otomatik firkete sistemi sayesinde yüksek hızlarda firkete paketleme yapılabilmektedir.

 

GALERİ
SERTİFİKALAR
STRATEJİK LOKASYON

“YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜN VE HİZMETLER, ZAMANINDA TESLİMAT, VE KOLAYLIK“