Hakkımızda

Ekinciler Holding’in ana faaliyetini Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi Anonim Şirketi oluşturur. 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Ekinciler Demir Çelik, İskenderun Körfezi’ndeki 1,25 milyon ton/yıl kapasiteli tesisleriyle faaliyet göstermektedir. Güçlü bir teknolojik birikime ve insan kaynağına sahip olan fabrikamızda, her ebatta inşaat çeliğini üretilmektedir. Ana ve yardımcı hammaddelerimiz serbest piyasadan ulusal ve uluslararası tanınan tedarikçilerden temin edilmektedir. Sürdürülebilir tedarik zincirinde izlenebilirliği etkin hale getirmek adına ana tedarikçilerden satın alma işlemleri amaçlanmaktadır. Hurda satın alma faaliyetlerimizde yükleme limanından, yardımcı hammaddelerimizde ise ana tedarikçilerden itibaren sürdürülebilirlik etkilerinde izlenebilirlik sağlanabilmektedir.

60'ın üzerinde ülkeye ihracat yapan Ekinciler, 2019 yılında üretimden net satışlarda 326 Milyon ABD Doları hacme ulaşmış, 2018 yılında Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 78. ve 2019 yılında 114. sırada yer almmıştır.  [Kaynak: İSO En Büyük 500]

Ekinciler Demir Çelik, "ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi"ne sahiptir. Ayrıca, çevre ve insana duyarlılığını, "ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi", "Sürdürülebilirlik Belgesi" ve "ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi" ile tescil ettirmiştir. Fabrikamız, enerji, su ve hammaddeyi en verimli şekilde kullanmayı prensip edinmiştir. Ekinciler Demir Çelik, atıkların geri dönüşüm ve elden çıkarılma aşamasında ulusal ekonominin yararına bir yaklaşım benimsemiştir.